Novinky

29. decembra 2023 – Rusko podniklo najväčší letecký útok na Ukrajinu od totálnej invázie

0 0Rok po tom, čo si ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zabezpečil obojstrannú podporu zo strany Spojených štátov na svoju obranu proti rozsiahlej ruskej invázii, vyzerajú vyhliadky oveľa pochmúrnejšie. Dlho očakávaná ukrajinská ofenzíva na juhu zaznamenala mizivý pokrok. Zdá sa, že Rusko zvetralo medzinárodné sankcie, nateraz a premenila svoju ekonomiku na vojnový stroj.

Nálada v Moskve sa zdá byť pochmúrne odhodlaná: ciele „špeciálnej vojenskej operácie“ budú dosiahnuté a boje budú pokračovať, kým sa tak nestane.

Ako sa dlhá frontová línia stále viac kalcifikuje, Kremeľ pociťuje väčšiu skepsu medzi západnými podporovateľmi Kyjeva, že Ukrajina môže získať späť tých 17 %. jeho územia stále okupovaného ruskými silami.

Ruský prezident Vladimir Putin si vychutnáva oveľa stranickejšiu atmosféru vo Washingtone, kde mnohí z Republikánskej strany spochybňujú účel poslať Ukrajine ďalšiu pomoc v hodnote 61 miliárd dolárov, ako to žiadal prezident Joe…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/world/live-news/russia-ukraine-war-12-29-23/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.