Novinky

28. decembra 2023 vojna medzi Izraelom a Hamasom

0 0Izraelská armáda „zlyhala vo svojej misii“ na záchranu omylom zabili troch rukojemníkov Vo štvrtok to povedal náčelník generálneho štábu svojich jednotiek v Gaze, keď armáda zverejnila výsledky svojho vyšetrovania.

Zistenia dospeli k záveru, že izraelské veliteľské hodnosti mali informácie o prítomnosti rukojemníkov v oblasti a „dokonca podnikli kroky, aby zabránili útokom na miesta podozrivé z prítomnosti rukojemníkov,“ uvádza sa v správe.

Vyšetrovanie však tiež dospelo k záveru, že izraelské sily v poli mali „nedostatočné povedomie“ o možnosti, že sa k nim priblížia rukojemníci alebo že sa jednotky stretnú s rukojemníkmi pri operáciách, ktoré nie sú špecificky zamerané na ich oslobodenie.

Boli to Yotam Haim, Alon Shimriz a Samer Talalka unesený militanti Hamasu počas ich útoku na Izrael 7. októbra. Traja muži boli zabití počas operácie IDF v okolí mesta Gaza v Shejaiya 15. decembra.

V ten deň podľa zistení izraelský vojak…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/middleeast/live-news/israel-hamas-war-gaza-news-12-28-23/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.