Novinky

Väčšina obyvateľov je so životom na Slovensku spokojná, s pribúdajúcim vekom však pohoda klesá

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Obyvatelia sú so životom na Slovensku spokojní. Vyplynulo to z informácie Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) z roku 2022, ktorý spresnil, že 77 percent populácie je viac spokojných ako nespokojných so svojim životom.

Rakúšania mali najvyššiu spokojnosť

Na stupnici od jedna do desať uviedli obyvatelia Slovenska spokojnosť na úrovni siedmych bodov. To je takmer rovnaká hodnota ako bol priemer v celej EÚ, kde spokojnosť bola na úrovni 7,1 bodu. Najväčšiu spokojnosť so svojim životom konštatovali Rakúšania (7,9 bodu) a tiež obyvatelia Poľska, Fínska a Rumunska (7,7 bodu).

„Absolútne najvyššiu spokojnosť prejavujú ako nečlen EÚ Švajčiari – na úrovni osem bodov,“ informoval ŠÚ SR a dodal, že vyššiu spokojnosť ako Slováci uviedli aj Česi a Slovinci. Najmenej spokojnými v EÚ boli Bulhari,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vacsina-obyvatelov-je-so-zivotom-na-slovensku-spokojna-s-pribudajucim-vekom-vsak-pohoda-klesa/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.