Novinky

Rusi na Ukrajine postúpili v Záporožskej oblasti a opätovne dobyli pozície

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Ruskí vojaci podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne postúpili v západnej časti obce Verbove v Záporožskej oblasti a znova dobyli pozície, ktoré ukrajinské jednotky obsadili počas protiofenzívy v lete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa inštitútu napredovanie Rusov je pravdepodobne výsledkom stiahnutia sa ukrajinských síl na zimu do pozícií pri dedine Robotyne, ktoré sa dajú lepšie brániť. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

ISW v tomto okamihu nepovažuje za veľmi významné to, že Rusi opäť získali pozície v západnej časti obce Verbove. Inštitút však dodal, že aj obmedzené ruské zisky môžu byť významné, hlavne ak by Západ zastavil vojenskú pomoc Ukrajine.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-na-ukrajine-postupili-v-zapadnej-casti-obce-verbove-v-zaporozskej-oblasti-a-opatovne-dobyli-pozicie/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.