Novinky

Nezamestnanosť v Žilinskom kraji naďalej klesá, dostala sa na štvorpercentnú úroveň

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) naďalej klesá a dostala sa na štvorpercentnú úroveň. V novembri sa jej hodnota znížila medzimesačne o 0,12 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU), ktorý je od začiatku tohto roka novým hlavným ukazovateľom o nezamestnanosti na Slovensku, klesol v novembri v Žilinskom kraji na úroveň 3,11 percenta.

Najnižšiu úroveň PDU z jedenástich okresov ŽSK má naďalej okres Námestovo s 2,70 %. V Žilinskom kraji ďalej nasledujú okresy Žilina (2,72 %), Martin (2,80 %), Tvrdošín (2,85 %), Bytča (2,90 %), Čadca (3,10 %), Kysucké Nové Mesto (3,44 %), Ružomberok (3,54 %), Dolný Kubín (3,66 %),…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nezamestnanost-v-zilinskom-kraji-klesa-dostala-sa-na-stvorpercentnu-uroven/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.