Novinky

Módu 19. storočia je možné nájsť aj v Kežmarku, preneste sa s nami medzi módne vychytávky (video+foto)

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Možnosť preniesť sa medzi módne vychytávky, a to až o dvesto rokov dozadu, ponúka Múzeum v Kežmarku prostredníctvom výstavy, ktorá prestavuje prierez vývoja predovšetkým dámskeho odievania od začiatku 19. storočia až po prelom 19. a 20. storočia.

Jej súčasťou sú rekonštruované historické odevy a doplnky, ale aj zbierkové predmety múzea v podobe módnych listov z obdobia rokov 1881 až 1898 a časopisov.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla riaditeľka múzea Erika Cintulová, ide o výsledok spolupráce s poľskou historičkou a kostýmovou výtvarníčkou Mariou Molendy. Výstava v priestoroch múzea na ulici Dr. Alexandra je prístupná do konca január

Ozdobné gombíky, volániky aj riasenia

Každé obdobie v rámci módy malo podľa Cintulovej svoje špecifiká. Tie bolo možné pozorovať aj na Spiši či v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/modu-19-storocia-je-mozne-najst-aj-v-kezmarku-preneste-sa-s-nami-medzi-modne-vychytavky-videofoto/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.