Novinky

Masívny ruský útok raketami a dronmi narušil dodávky elektriny v štyroch ukrajinských oblastiach

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Masívny ruský útok raketami a dronmi, ktorý Moskva proti Ukrajine podnikla v noci na piatok, viedol k výpadkom dodávok elektriny v štyroch ukrajinských oblastiach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Postihnuté sú Kyjivská, Dnipropetrovská, Odeská a Charkivská oblasť. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu ukrajinského ministerstva energetiky.

V Kyjivskej oblasti podľa rezortu energetiky útoky poškodili 10-kilovoltové vedenie, čo spôsobilo výpadok prúdu pre 843 odberateľov. V Dnipropetrovskej oblasti útok poškodil 150-kilovoltové vedenie, ale rozsah výpadku dodávok prúdu ešte len zisťujú.

V Odeskej oblasti bolo poškodené 0,6-kilovoltové vedenie, ale rozsah výpadku tiež ešte skúmajú. V Charkivskej oblasti pre útoky zostalo bez elektriny 16 600 spotrebiteľov.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/masivny-rusky-utok-raketami-a-dronmi-narusil-dodavky-elektriny-v-styroch-ukrajinskych-oblastiach/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.