Novinky

Luka Dončič nasúkal Phoenixu päťdesiat bodov a v NBA ich zaznamenal už cez desaťtisíc

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Zázračná ruka slovinského basketbalistu Luku Dončiča v NBA opäť úradovala a tentoraz to malo aj historické parametre.

Nezastaviteľný Dončič prispel k triumfu Dallasu na palubovke Phoenixu 128:114 v Prvý vianočný sviatok päťdesiatimi bodmi, šiestimi doskokmi a pätnástimi asistenciami a prekonal hranicu 10-tisíc nastrieľaných bodov v profilige.

V zápase mal osem úspešných trojkových pokusov a premenil všetkých 12 trestných hodov.

Patrí k najlepším na svete

Historický moment nastal ešte v prvej štvrtine po siedmich minútach hry. Potreboval na to odohrať 358 zápasov a dokázal to ako siedmy najrýchlejší basketbalista v histórii.

Tým úplne najrýchlejším bol legendárny Wilt Chamberlain, ktorému stačilo na métu 10 000 bodov iba 236 zápasov. Druhý Michael Jordan ich potreboval 303 a tretí Elgin Baylor 315.

Rodák z Lubľany Dončič je vo veku 24 rokov a 300 dní zároveň šiesty najmladší…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/luka-doncic-nasukal-phoenixu-patdesiat-bodov-a-v-nba-ich-zaznamenal-uz-cez-desattisic/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.