Novinky

Koncoročné odmeny či mimoriadny plat nedostáva ani polovica Slovákov

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Prelom rokov nie je len o vyšších výdavkoch, ale aj príjmoch. Zhruba 40 % Slovákov totiž uvádza, že v tomto období dostávajú finančnú odmenu, prípadne mimoriadny plat. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre online investičnú platformu Portu.

Suma koncoročného bonusu

Koncoročný bonus sa podľa výsledkov prieskumu najčastejšie pohybuje do 300 eur. O viac ako tisícku si prilepší iba 6,6 % tých, ktorí mimoriadny plat alebo odmenu dostávajú, v Bratislave je to však až 22,2 %. Pre porovnanie, v Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji takéto vysoké finančné bonusy dostáva iba minimum zamestnancov.

Ako povedal analytik Portu Marek Malina, dobrou správou je, že iba približne štvrtina respondentov minie všetky peniaze, ktoré z odmeny získajú. Niečo si odloží takmer 60 % ľudí, vyše 10 %…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/koncorocne-odmeny-alebo-mimoriadny-plat-nedostava-ani-polovica-slovakov/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.