Novinky

Je to motivujúce víťazstvo, ale treba zostať pri zemi, hovorí tréner Feneš po triumfe nad Českom (video)

0 0

Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenskí hokejoví reprezentanti majú za sebou úspešný vstup do majstrovstiev sveta do 20 rokov vo švédskom Göteborgu. V aréne Frölundaborg mladí Slováci zdolali Čechov 6:2 po zlepšenom výkone v druhej polovici zápasu. Za najlepšieho slovenského hráča zápasu zvolili útočníka Serváca Petrovského, autora dvoch gólov a asistencie.

Päť gólov v tretej tretine

Slovákom nevyšiel úvod, keďže Česi skórovali z prvej akcie už po 61 sekundách. Dominik Rymon vyťažil z výbornej prihrávky Ondřeja Bechera a Česi viedli. Ďalší gól strelili obhajcovia striebra z MSJ 2023 až v 52. min za stavu 1:5, keďže Slováci sa od druhej a najmä v tretej tretine výrazne zlepšili.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

Na začiatku druhej tretiny Servác Petrovský využil presilovú hru. Na jej konci nachytal Peter Repčík českého brankára Michaela Hrabala nepripraveného a preklopil vedenie na slovenskú stranu….

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.