Novinky

Dostupnosť nemocnice v troch okresoch na východe Slovenska sa od januára zlepší

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Nemocnica arm. generála L. Svobodu vo Svidníku sa od začiatku budúceho roka zaradí do pevnej siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme I. typu.

Zaradenie nemocnice do pevnej siete poskytovateľov

Vyplýva to z novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorá nadobudne účinnosť od 1. januára budúceho roka.

Vláda Roberta Fica tak reagovala na potrebu sanácie dostupnosti urgentnej zdravotnej starostlivosti vo Svidníku a okolí.

Touto úpravou sa zlepší kvalita a efektivita poskytovanej zdravotnej starostlivosti podľa skutočných potrieb obyvateľstva,“ tvrdí rezort zdravotníctva. Nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre približne 58-tisíc obyvateľov a poskytuje…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/dostupnost-nemocnice-v-troch-okresoch-na-vychode-slovenska-sa-od-januara-zlepsi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.