Novinky

Biatlonistka Ema Kapustová začala svoju prvú sezónu vo Svetovom pohári skvelo, je zatiaľ druhou najlepšou strelkyňou

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Vydarený vstup Emy Kapustovej do jej prvej sezóny Svetového pohára v biatlone je odrazom najmä skvelých výkonov na strelnici.

Mladučká Slovenka je podľa štatistík Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) zatiaľ druhá najlepšia strelkyňa spomedzi všetkých žien, ktoré sa predstavili v úvodných troch kolách SP 2023/2024 v Östersunde, Hochfilzene a Lenzerheide.

35 presných zásahov v rade

„V šiestich absolvovaných pretekoch 21-ročná rodáčka z Revúcej zostrelila 76 terčov z 81 výstrelov, čo je úspešnosť 93,8%. Aktuálne ťahá sériu 35 presných výstrelov v rade. Lepšiu bilanciu (94,6 %) má iba Nemka Franziska Preussová,“ upozornil špecializovaný web Slovenský biatlon.

Ešte lepšiu bilanciu má Kapustová v individuálnych súťažiach (bez miešaných štafiet a štafiet), kde sa jej úspešnosť zásahov vyšplhala na 94,3% a v streľbe v stoji dokonca na 97,1%.

Pre porovnanie líderka SP žien…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/biatlonistka-ema-kapustova-zacala-svoju-prvu-sezonu-vo-svetovom-pohari-skvelo-je-zatial-druhou-najlepsou-strelkynou/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.