Novinky

Zomrel výrobca svetoznámych pištolí Gaston Glock

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Rakúsky inžinier Gaston Glock, ktorý skonštruoval pištoľ Glock, zomrel v stredu vo veku 94 rokov. Svoju firmu založil v roku 1963 v meste Deutsch-Wagram neďaleko Viedne. Spoločnosť rozšírila podnikanie po celom svete a v roku 1985 založila dcérsku firmu v USA.

Pištoľ Glock používa polícia a v niektorých krajinách aj armády, ale aj súkromní zákazníci. Pištoľ bola výrazne ľahšia, lacnejšia a spoľahlivejšia ako modely dostupné v období jej skonštruovania. V rokoch 1982 až 1984 firma Glock rakúskej armáde dodala viac ako 25-tisíc svojich pištolí.


Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zomrel-vyrobca-svetoznamych-pistoli-gaston-glock/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.