Novinky

Zomrel Jacques Delors, bývalý šéf EÚ a budovateľ jednotnejšej Európy

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Vo veku 98 rokov v Paríži zomrel Jacques Delors, ktorý sa počas svojho významného desaťročia vo funkcii šéfa Európskej únie stal vizionárom a budovateľom jednotnejšej Európy. Počas dekády na čele Európskej komisie v rokoch 1985 – 1995 sa členské krajiny dohodli na odstránení bariér, ktoré bránili voľnému pohybu kapitálu, tovaru, služieb a osôb.

Delors mal tiež kľúčovú úlohu pri vypracovaní plánu hospodárskej a menovej únie, ktorý viedol k vytvoreniu Európskej centrálnej banky a meny euro. Platidlo, ktoré mnohí považujú za Delorsovo majstrovské dielo, je v súčasnosti oficiálnou menou pre 20 z 27 krajín EÚ.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zomrel-jacques-delors-byvaly-sef-eu-a-budovatel-jednotnejsej-europy/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.