Novinky

Vlhová si skvelým druhým kolom polepšila o 11 priečok, obrovský slalom v Lienzi vyhrala Shiffrinová (foto)

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

  • aktualizované 28. decembra 14:34

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto vo štvrtkovom obrovskom slalome Svetového pohára 2023/2024 v rakúskom Lienzi. V prvom kole mala štartové číslo 4 a zajazdila až 18. najlepší čas. V druhom bola štvrtá najrýchlejšia, čo v súčte stačilo na spomínaný prienik do najlepšej desiatky.

Štart 1. kola posunul pád predjazdkyne

Z triumfu sa tešila Američanka Mikaela Shiffrinová, druhé miesto obsadila Federica Brignoneová a tretia skončila Švédka Sara Hectorová, ktorá si oproti prvému kolu pohoršila o jednu priečku. Talianka Brignoneová bola po úvodnej jazde piata.

Štart štvrtkových pretekov bol naplánovaný na 10.00, ale o vyše 10 minút sa posunul pre pád jednej z predjazdkýň. Následne už po pár prvých bránach spadla aj Talianka Marta Bassinová so štartovým číslom 1.

Petra Vlhová, obrovský slalom, Lienz

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v rakúskom Lienzi. Lienz, 28. december 2023. Foto: SITA/AP.

„Ani neviem, ako to mám zhodnotiť. Máme zmiešané pocity. Teším sa z výkonu v druhom kole, že som sa posunula nahor. Podmienky mi vôbec nesadli a nevedela som poriadne spraviť oblúk. Bola som z toho nešťastná. Trápila som sa, bolo to hrozné,“ uviedla po pretekoch Vlhová do mikrofónu RTVS Šport a pokračovala: „Do druhého kola sa zmenili podmienky, v ktorých sa cítim dobre.“

Vlhová vyrovnala svoj najhorší výsledok

Shiffrinová si pripísala už 92. triumf v pretekoch Svetového pohára a v tomto smere je neohrozenou líderkou štatistík.

Vlhová vo štvrtok vyrovnala svoj najhorší výsledok z rakúskeho Lienzu, ktorým bola 7. pozícia v obrovskom slalome v decembri 2017, v minulosti tam „obrák“ nedokončila v roku 2015. Už v piatok je v Lienzi na programe slalom, prvé kolo o 10.00 h a druhé o 13.00 h. „Zajtra je slalom, čakám oddych a pôjdem do toho naplno,“ dodala Vlhová.

V hodnotení disciplíny sa na čelo poradia dostala Brignoneová, ktorá vedie o 35 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorú vo štvrtok klasifikovali na 6. mieste. Shiffrinová je tretia a Vlhová štvrtá. V celkovom poradí SP je líderkou stále Shiffrinová, druhá je Brignoneová s mankom 163 bodov a Vlhová na tretej priečke zaostáva o 273 bodov.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

  • Lienz – obrovský slalom

1. kolo: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:01,82 min., 2. Sara Hectorová (Švéd.) +0,63 s., 3. Raghnild Mowinckelová (Nór.) +1,03, 4. Lara Gutová Behramiová (Švaj.) +1,49, 5. Alice Robinsonová (N. Zél.) a Federica Brignoneová (Tal.) obe +1,63, 7. Clara Direzová (Fra.) +1,70, 8. Valerie Grenierová (Kan.) +1,71, 9. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +1,73, 10. Sofia Goggiová (Tal.) +1,76… 18. PETRA VLHOVÁ (SR) +2,23

  • Petra Vlhová mala štartové číslo 4
  • štart prvého kola bol posunutý o 10 minút pre pád predjazdkyne
  • prvé kolo nedokončili z elitnej 15-ky nedokončili: Marta Bassinová (Tal.)

2. kolo (celkové poradie): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:05,98 min., 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,38 s., 3. Sara Hectorová (Švéd.) +0,45, 4. Valerie Grenierová (Kan.) +0,63, 5. Julia Scheibová (Rak.) +0,80, 6. Lara Gutová Behramiová (Švaj.) +1,21, 7. PETRA VLHOVÁ (SR) +1,30, 8. Sofia Goggiová (Tal.) +1,40, 9. Alice Robinsonová (N. Zél.) +1,49, 10. Zrinka Ljutičová (Chorv.) +1,52

  • druhé kolo nedokončili: Clara Direzová (Fra.)


Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/petra-vlhova-ide-vo-stvrtok-obrovsky-slalom-v-rakuskom-lienzi-online/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.