Novinky

Spojené štáty poskytli tento rok Ukrajine vojenskú pomoc v hodnote viac ako 24 miliárd dolárov

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Spojené štáty tento rok poskytli Ukrajine 34 balíčkov vojenskej pomoci v hodnote viac ako 24 miliárd dolárov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na platforme X to uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa zároveň poďakoval Washingtonu za túto pomoc.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V priebehu tohto roka poskytli Spojené štáty 34 balíčkov vojenskej pomoci v hodnote viac ako 24 miliárd dolárov. Raketové systémy Patriot, tanky Abrams, obrnené vozidlá, rakety ATACMS, kazetová munícia DPICM, protivzdušná obrana, rakety, delostrelecké náboje, zariadenia na odmínovanie a ďalšie dôležité vybavenie. Urobilo sa historické rozhodnutie poskytnúť Ukrajine lietadlá F-16. Vždy budeme vďační za všetku túto podporu,“ uviedol Zelenskyj.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/spojene-staty-poskytli-tento-rok-ukrajine-vojensku-pomoc-v-hodnote-viac-ako-24-miliard-dolarov/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.