Novinky

Slovensko poskytlo humanitárnu pomoc obyvateľom pásma Gazy v hodnotne takmer 70-tisíc eur

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Slovensko sa aktívne zapojilo do humanitárnej výzvy pre obyvateľov pásma Gazy. Informovala o tom Kancelária ministra vnútra a vysvetlila, že pomoc je v podobe trvanlivých potravín, dojčenského mlieka a detských výživ, diek a spacích vakov, hygienických balíčkov, liekov a zdravotníckeho materiálu.

Financovanie zo zdrojov EÚ

Celková hodnota poskytnutej pomoci je takmer 12-tisíc ton humanitárnej pomoci v hodnote takmer 67-tisíc eur. Materiál pre obyvateľov pásma Gazy darovali rôzne inštitúcie vrátane ministerstva vnútra, Ústredia ekumenickej pastoračnej služby Ozbrojených síl SR a ozbrojených zborov SR, Slovenskej katolíckej charity, Vysokej školy svätej Alžbety a Človeka v ohrození.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Humanitárnu pomoc 19. decembra vyviezli zo Slovenska do Belgicka, a z Belgicka ju štvrtok prepravili do Egypta. Preprava je financovaná zo zdrojov EÚ. Ako spresnila Kancelária ministra vnútra, najväčšou výzvou je samotné dopravenie pomoci na miesto.

Bezplatná preprava

„Európska komisia, prostredníctvom Úradu civilnej ochrany a humanitárnej pomoci, využíva systém Európskej kapacity pre humanitárne reakcie, prostredníctvom ktorého zabezpečuje bezpečnú prepravu od donorov a distribúciu pomoci do postihnutej oblasti prostredníctvom spolupráce s Egyptským Červeným polmesiacom,“ vysvetlila kancelária.

Uzavrela s tým, že Slovensko takýmto spôsobom prispieva k medzinárodnej snahe o zmiernenie následkov humanitárnej krízy v pásme Gazy.


Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/slovensko-poskytlo-humanitarnu-pomoc-obyvatelom-pasma-gazy-v-hodnotne-takmer-70-tisic-eur/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.