Novinky

Ruské útoky zabili dvoch civilistov a deväť zranili, Moskva podnikla proti Chersonskej oblasti 80 úderov

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

V dôsledku ruských útokov počas uplynulého dňa v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny prišiel o život jeden civilista a šiesti utrpeli zranenia. Gubernátor Doneckej oblasti Ihor Moroz informoval o dvoch zranených civilistoch. Referuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Proti Chersonskej oblasti Moskva podnikla 80 úderov, pričom vypálila 400 projektilov z rôznych zbraní, uviedol jej gubernátor Oleksandr Prokudin na komunikačnej platforme Telegram.

Vo štvrtok ráno ruská armáda zaútočila na mesto Vovčansk v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. O život prišla jedna civilistka. Gubernátor oblasti Oleh Synjehubov na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že žena, ktorá pri útoku zomrela, mala 66 rokov. Ďalšiu zranenú ženu vo veku 63 rokov podľa neho ošetrili na mieste.

Ukrajinské mestá a dediny, ktoré sa nachádzajú v blízkosti frontovej línie a ruských hraníc, sú takmer každý deň terčom útokov ruských síl.


Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ruske-utoky-zabili-dvoch-civilistov-a-devat-zranili-moskva-podnikla-proti-chersonskej-oblasti-80-uderov/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.