Novinky

Ruská invázia pripravila o život už viac ako 400 ukrajinských športovcov a zničila stovky tréningových zariadení

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Viac ako 400 ukrajinských športovcov prišlo o život a približne 500 športových zariadení bolo poškodených alebo úplne zničených od začiatku rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre štátnu televíziu to povedal šéf Ukrajinského olympijského výboru Vadym Hutcajt.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V súvislosti s budúcoročnými olympijskými hrami v Paríži Hutcajt poznamenal, že účasť ukrajinských športovcov na podujatí je veľmi dôležitým symbolom existencie krajiny na medzinárodnej scéne. Dodal, že prebiehajú všetky prípravy na to, aby ukrajinskí športovci mohli trénovať a boli pripravení súťažiť na OH.

Na otázku, ako vníma sťažnosti ruských športovcov, ktorí poukazujú na nespravodlivosť, keď tvrdia, že v Paríži nebudú môcť súťažiť s ruskou vlajkou, odvetil: „My prichádzame o ľudí… Je to voči nám spravodlivé?

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) síce po vypuknutí vojny iniciovala zákaz účasti Rusov a Bielorusov na…


Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ruska-invazia-pripravila-o-zivot-uz-viac-ako-400-ukrajinskych-sportovcov-a-znicila-stovky-treningovych-zariadeni/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.