Novinky

Prípadné víťazstvo Pellegriniho v prezidentských voľbách by mohlo viesť aj ku koncu strany Hlas-SD, tvrdí politológ

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Víťazstvo predsedu strany Hlas-SD a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách, ak by sa rozhodol kandidovať, by mohlo viesť k oslabeniu či dokonca ku koncu strany Hlas-SD. Myslí si to politológ Tomáš Dvorský z Katedry politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Ako uviedol pre agentúru SITA, pre slovenský stranícky systém je charakteristická vysoká miera personalizácie a voliči si často stranu či hnutie stotožňujú práve s osobou ich lídra.

Pellegrini ako „otec zakladateľ“

Len málo strán historicky dokázalo politicky prežiť odchod svojho ‚otca zakladateľa‘,“ podotkol Dvorský. Aj v prípade Hlasu je podľa neho pravdepodobný podobný scenár.

Strana vznikala ako projekt lídra Petra Pellegriniho, ktorého by bolo náročné nahradiť. Ani v posledných voľbách sa v počte preferenčných hlasov nikto výraznejšie nepriblížil predsedovi. Druhý najvyšší počet krúžkov mala Denisa Saková, aj to len na úrovni polovice hlasov, ktoré získal Pellegrini,“ uviedol politológ.

Fragmentácia strany

Ak by Pellegrini kandidoval a uspel v prezidentských voľbách, podľa Dvorského by to znamenalo prekreslenie politickej mapy.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte
kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.


Obrázok: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pripadne-vitazstvo-pellegriniho-v-prezidentskych-volbach-by-mohlo-viest-aj-ku-koncu-strany-hlas-sd-tvrdi-politolog/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.