Novinky

Lukašenko prijal ďalšie ukrajinské deti z okupovaných území, údajne urobí ich detstvo šťastnejším

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa vo štvrtok zúčastnil na vládou organizovanom stretnutí s deťmi privezenými z Ruskom kontrolovaných oblastí Ukrajiny, čím otvorene vzdoroval medzinárodnému rozhorčeniu nad účasťou svojej krajiny na ruských deportáciách ukrajinských detí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V prejave na podujatí pri príležitosti príchodu novej skupiny ukrajinských detí pred novoročnými sviatkami Lukašenko prisľúbil, že „prijme tieto deti, privedie ich k nám domov, bude im teplo a urobí ich detstvo šťastnejším“. Bieloruskí predstavitelia neuviedli, koľko ukrajinských detí bolo do krajiny privezených.

Nedávna vyšetrovanie Yaleovej univerzity zistilo, že zo štyroch ukrajinských regiónov, ktoré boli čiastočne obsadené ruskými silami, bolo do Bieloruska…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/lukasenko-prijal-dalsie-ukrajinske-deti-z-okupovanych-uzemi-udajne-urobi-ich-detstvo-stastnejsim/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.