Novinky

Hnutie Slovensko žiada prezidentku o nepodpísanie novely kompetenčného zákona, Krajčí jej poslal list (video)

0 0


Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Slovensko žiada prezidentku, aby nepodpísala novelu kompetenčného zákona. Ide o novelu zákona o organizácii činností vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ktorú schválili v skrátenom legislatívnom konaní.

Hnutie Slovensko o tom informovalo s tým, že na skrátené legislatívne konanie nebol v tomto prípade dôvod. Poslanec Národnej rady SR Marek Krajčí (hnutie Slovensko) v tejto súvislosti zaslal prezidentke Zuzane Čaputovej list, v ktorom zdôvodňuje nesúhlas hnutia s danou novelou.

Novela veľkého kompetenčného zákona bola podľa nášho názoru schválená v rozpore s pravidlami pre skrátené legislatívne konanie tak, ako sú ustanovené v zákone Národnej rady SR,“ uviedol Krajčí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako dodal, novela obsahuje aj viacero závažných zmien, ktoré vzbudzujú vážne pochybnosti o jej ústavnosti a zákonnosti. „V priebehu skráteného legislatívneho procesu bol zo strany Európskej komisie namietaný aj nesúlad s právom ,“ dodal Krajčí.


Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/hnutie-slovensko-ziada-prezidentku-o-nepodpisanie-novely-kompetencneho-zakona-krajci-jej-poslal-list-video/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.